Latvian Schnauzer Club  
 
line decor
  
 
(c) Latvian Schnauzer Club
 
line decor
 
 
 
 
 
 
 
KLUBA VĒSTURE
 

Latvian Schnauzer Club logoLatvijas šnauceru klubs tika dibināts 1983. gadā un darbojās Rīgas dzīvnieka mīļotāju biedrības sastāvā. Šodien klubs ir FCI (Starptautiskās Kinoloģiskās federācijas) asociētā biedra Latvijas Kinoloģiskās federācijas biedrs. Tāpēc mēs varam piedalīties starptautiskajās izstādēs, kuras notiek visā pasaulē. Un to mēs arī darām! Mūsu suņus pazīst ne tikai Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, bet arī Krievijā, Somijā, Polijā, Čehijā u.c. valstīs. Pierādījums tam ir iegūtie Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Somijas čempionu tituli. Protams, galvenais Latvijas Šnauceru kluba panākums bija miniatūrā šnaucera (p/s) Stretas Indi 1996.gadā izcīnītajā Pasaules čempiones tituls. Tas bija īpaši svarīgi Latvijas šnauceru audzētājiem, jo abi Stretas vecāki ir dzimuši Latvijā.

Šobrīd klubs apvieno pāri par 100 milzu (rizenšnauceru), vidējo (mittelšnauceru) un miniatūro (cvergšnauceru) šnauceru īpašniekus. Tas ir aktīvo biedru skaits. Kopumā Latvijā dzīvo ap tūkstoti dažādu šnauceru pārstāvju. Šnaucers uz iela vairs nav retums. Mēs vienmēr priecājamies satikt savus "vecos cīņu biedrus" gan klubā, gan izstādēs.

Viss kuplākais ir miniatūro šnauceru pulks. Iemesls tam ir nelielais augums un krāsu daudzveidība. Pāris gadus atpakaļ Latvijā bija sastopami miniatūrie šnauceri tikai pipars ar sāli un melns ar sudrabu krāsā. Šodien situācija ir mainījusies gan pasaulē, gan arī Latvijā. Un mūsu izstādēs Jūs redzēsiet šīs šķirnes pārstāvjus ari melnā un pat baltā krāsā!


Dinamunde DaiquiriOtro vietu pēc dalībnieku skaita kluba izstādēs ieņem vidējie šnauceri, Nu jau divās krāsās pipars ar sāli un melnā. Par šis šķirnes pārstāvju panākumiem mēs esam īpaši priecīgi, jo pāris gadus atpakaļ tā bija kļuvusi par retumu. 1999.gadā vidējais šnaucers Dinamunde Daiquiri (īp. Irina Mazurina) kļuva par starptautiskās izstādes labāko suni.


Neatpaliek arī milzu šnauceri. Tikai jābilst, ka atšķirībā no miniatūrajiem un vidējiem šnauceriem, kuri Latvijā ir jau visās iespējamās krāsas, milzu šnauceri ir tikai vienā - melnā. Pipars ar sāli krāsas šīs šķirnes pārstāvjus mēs varam aplūkot tikai Starptautiskajās izstādēs, kur viņi ierodas no citām zemēm.
Dinamunde Singarella

2001.gada rudenī Šnauceru klubs saņēma patīkamu vēsti. Milzu šnaucers Dinamunde Singarella (īp.Oksana Vertinska) nokārtoja starptautisko dresūras (IPO) eksāmenu un kļuva par pirmo savas šķirnes starptautisko čempioni Latvijā.

 

Mūs, šnauceru īpašniekus, apvieno patiesa mīlestība un cieņa pret šiem spurainajiem un bārdainajiem suņiem. Mēs esam iemācījušies novērtēt viņu gudrību, drošsirdību un uzticību. Novēlam ari Jums to atrāst savā mīlulī.

Lūdzam Jūs neaizmirst, ka izstādes ir ne tikai sacensības, bet arī patīkama atpūta Jums un Jūsu sunim. Kur gan citur Jūs varēsiet apspriest savu mīluli! Pēc titulu sadalīšanas, mēs aicinām visus šnauceru saimniekus piedalīties kopējā piknikā un kopā ar ekspertu apspriest izstādes rezultātus. Gaidām Jūs mūsu izstādēs!

Žurnāls “Latvijas šnaucers 1999-2000-2001” ©

Schnauzer Club Show, 2006