line decor
   
line decor
 
 
 
 
 
Pitč&Gou (pitch & go)

Autore: Vladislava Akimova.

Bildes: Solvita Vēvere, Aleksandra Kobiļecka.

 
Pitch&Go Photo

Pitč&Gou (pitch & go) – tās ir jautras sacensības suņiem, kuriem patīk skriet un pienest dažādus priekšmetus. Šo aktīvo izpriecu dzimtene ir Japāna, bet Latvijā interese par šīm sacensībām ir nākusi no Krievijas, par kurām pastāstīja Jekaterina Lemasova. 2008.gada 7.janvārī klubs „Akademija angelov” (Eņģeļu akadēmija) rīkoja pirmās pitč&gou sacensības Krievijā. Sacensībās piedalījās 27 sportisti. Pēc noteikumiem dalībnieki tiek iedalīti divās grupās: mini – suņi, kura skausta augstums ir līdz 40 cm, maksi – suņu skausta augstums ir no 40,1 cm. Sacensību dalībniekiem nav noteikts vecuma cenzs, kā arī netiek prasīti suņu ciltsraksti.

Pitch&Go Photo

Ko tad nozīmē Pitch&Go ? “Pitch” angļu sporta terminoloģijā nozīmē bumbas padevi, bet “Go” ir aicinājums skriet ātrāk. Šīs aportēšanas sporta veids  radies Japānā un iekļauts lielajās INULYPIC GAMES – Suņu Olimpiskajās Spēlēs (“Inu” japāniski suns). Šīs sacensības tiek organizētas atsevišķi,  dažreiz tikai kādai vienai suņu šķirnei. Japānā sacensības notiek uz ūdens – atklātā ūdens tilpnē, biežāk baseinā. Saimnieks met sunim (parasti medību šķirnes pārstāvim) priekšmetu un sunim jāaizpeld tam pakaļ un jāatnes saimniekam.

Pitch&Go
Pitch&Go

Kāda tad ir pitč&gou būtība? Komandai (saimniekam un sunim) tiek dotas 90 sekundes. Šajā laikā viņiem ir jāiegūst pēc iespējas vairāk punktu: saimniekam jāmet priekšmets speciāli iezīmētās zonās, bet sunim maksimāli ātri šis priekšmets jāatnes saimniekam. Uzvar tas, kurš savācis vairāk punktus. Ja vairāki dalībnieki ieguvuši vienādu punktu skaitu, tad uzvarētājs ir tas, kurš priekšmetu izmetis mazāk reizes – t.i. sacensību laikā jācenšas priekšmetu iemest „dārgākajās” zonās. Sacensību laikā suni drīkst visādi uzmundrināt, gan ar balsi, gan mājot, lēkājot.... Nav obligāti arī pienesto priekšmetu atdot tieši saimnieka rokās, noteikumi pieļauj, ka pienesto priekšmetu var arī nomest zemē, bet tikai pārkāpjot starta līniju.

27. janvārī Rīgā dresūras laukumā „Ķengarags” notika Latvijā pirmās pitč-end-gou (pitch & go) sacensības, kuras organizēja Dienesta un sporta suņkopības mācību centrs „Inter Sport Canis”. Kausu sponsors – Latvijas Vācu aitu suņu klubs, par balvu sponsoru piekrita būt firma Nestlē Purina PetCare, dzīvnieku barības PROPLAN izplatītājs. Sacensības tiesāja Pēteris Akimovs.

Izrādās, ka pie mums tādu suņu, kuriem patik skriet pakaļ priešmētam un atnest to saimniekam ir diezgan daudz, jo atsaucība bija necerēti liela - mini klasē piedalījās 11 sportisti, maksi klasē- 15.

Mazo suņu klasē vispārstāvētākie bija šeltiji- 8 suņi. Tomēr par uzvarētāju kļuva miniatūrais šnaucers Dali ar savu saimnieci Vladislavu Akimovu- kopā savācot 245 punktus. 2.vietā ar 240 punktiem ierindojās Lidija Beļajeva ar šeltiju Smila, bet trešo vietu izcīnīja Tatjana Bodricka ar mazo pūdeli Bimas, iegūstot 210 punktus. Priecē, ka šajās sacensībās nav vecuma ierobežojumu, un sacensībās bija iespēja piedalīties arī suņiem visai cienījamā vecumā- Dali ir 11.5 gadus vecs, bet Bimam martā paliks 12 gadi.

Lielo suņu konkurencē neapšaubāms uzvarētājs ir Vera Panasina ar malinua Red- kura 90 sekunžu laikā paspēja izdarīt 12 metienus, pie kam visus trāpot 25 punktu zonā. Šis duets kopā savāca 300 punktus. 2. vietu izcīnīja Evija Ziemele ar grjunendāli Aleksa, savācot 260 punktus. Savukārt 3. vietā ar 245 punktiem ierindojās Vladislava Akimova ar border kolliju Ergo. Un atkal uzvarētāji pierāda to, ka šīs sacensības domātas praktiski visiem – čempions Reds pēc traumas pilnvērtīgi skriešanai izmanto tikai trīs ķepas, kas pilnīgi netraucēja viņam uzvarēt. Protams viņa saimnieces mierīgums un metienu precizitāte ielika savu artavu uzvarā.

Maksi klasē startēja 5 vācu aitu suņi, 4 beļģu aitu suņi (malinua-2, grjunendāļi-2), 3 border kolliji, kā arī rotveilers, austrālijas aitu suns un pat vidusāzijas aitu suns. Tieši Vidusāzijas aitu suns pēc vispārējām atsauksmēm ieguva gan skatītāju, gan sportistu simpātijas – šķirne īpatnību dēļ tas tik tiešām ir netipisks aportēšanas sacensību dalībnieks. Skatītāji uzjautrinājās skatoties uz izteiksmīgo aziāta Džesikas  purnu un dzirdot viņas saimnieces nestandarta komandu “Zeķe!”. Saimniece kā aportēšanas priekšmetu izmantoja vilnas zeķi. Sportisti pēc nopelniem novērtēja šī dueta dresūras sasniegumus – 8 reizes suns neaporpētājs un neskrējējs pienesa saimniecei priekšmetu !

Pitch&Go Photo Pitch&Go Photo
Sacensību laikā visiem – gan dalībniekiem, gan skatītājiem bija labs garastāvoklis un visi guva daudz pozitīvu emociju. Ieguvēji bija visi! Tā kā sacensību noteikumi ir ļoti demokrātiski, piedalīties varēja ikviens. Ceram, ka šīs sacensības Latvijā iemantos popularitāti un turpmāk šajās aktivitātēs piedalīsies vēl vairāk saimnieku ar saviem četrkājainiem draugiem.
Pitch&Go Photo
Gaidīsim visus interesentus  sacensībās, kuras Mācību centrs plāno organizēt  9.martā!

Sikāka informācija par šiem aizraujošaiām sacensībām mūsu forumā!