Latvian Schnauzer Club  
 
line decor
  
 
(c) Latvian Schnauzer Club
 
line decor
 
 
 
 
 
 
 
RAKSTI
 

Vidējais šnaucers

ĢIMENES PORTRETS AR MITEĻŠNAUCERU
.N.Meškova, L. Fomina, tulkojums no krievu valodas– L.Millere
Schnauzers owend by A.PryazhevskayaVidējo šnauceru vēsture Krievijas teritorijā saistīta vien ar dažām pēdējām desmitgadēm, ja neskaita īso epizodi Pirmā pasaules kara laikā, kad vidējie šnauceri uz neilgu laiku nokļuva Krievijas teritorijā kopā ar vācu karaspēka daļām. Šobrīd šo bārdaiņu popularitāte un reizē arī skaits strauji aug, šķirni pat kāds suņinieks nosaucis par „gadsimta suni”. Daudzi grib sev iegādāties šādu suni, meklē šķirnes standartus grāmatās un izstāžu katalogos, iztaujā šnauceru īpašniekus. Bet vidējā šnaucera raksturu un uzvedības īpatnības nevar izprast, nezinot šķirnes vēsturi, ciltsdarba mērķus un šnauceru agrāko pielietojumu.

Miniatūrais šnaucers

"Svētais ūdens" no Havenstadt
Šmaļs Andrejs (e-mail: andrejsh1974@mail.ru)
Cyriel de MeulenaerSirils de Melenars (Cyriel de Meulenaer), slavenās audzētavas “van de Havenstad” īpašnieks, ir stāvējis klāt mūsdienu šnaucera izaugsmei. Viņš ir visā pasaulē cienīts cilvēks ar daudzu gadu pieredzi suņu audzēšanā. Kontaktēties ar viņu ir ļoti patīkami, bet ne visiem tas ir iespējams. Tā arī es nolēmu jūs, cienījamie šnauceru īpašnieki, iepazīstināt ar šo veiksmīgo cilvēku – leģendu.

No pirmām rokām

Iespaidi no brauciena uz slaveno vidējo šnauceru audzētavu „Argenta” Zviedrijā un specializētās šnauceru-pinčeru izstādes apmeklējuma
Oksana Vertinska (Latvija, audzētava „Dinamunde”)
Kennel "ARGENTA"Šnauceristi ar stāžu noteikti ļoti labi sapratīs mūsu uztraukumu, kad saņēmām ielūgumu apmeklēt vidējo šnauceru audzētavu ARGENTA Zviedrijā, Stokholmā. Arī uzaicinājuma iemesls bija ļoti patīkams – audzētavā bija piedzimuši mūsu suņa JETAIME TALHI RARITET kucēni. Kā jau iepriekš bija sarunāts, vienam no kucēniem vajadzēja ar mums doties uz Latviju, uz audzētavu DINAMUNDE. Mums paveicās divreiz – bija iespēja izvēlēties labāko suni (kopā piedzima 5 kucītes un 3 suņi), kā arī apmeklēt specializēto šnauceru – pinčeru izstādi

Jūsu kopējas izklaides

Pitč&Gou (pitch & go)
Autore: Vladislava Akimova.

Zwergschnauzer Dali won Pitc&Go competitionsPitč&Gou (pitch & go) – tās ir jautras sacensības suņiem, kuriem patīk skriet un pienest dažādus priekšmetus. Šo aktīvo izpriecu dzimtene ir Japāna, bet Latvijā interese par šīm sacensībām ir nākusi no Krievijas.

Kāda tad ir pitč&gou būtība?


Milzu šnaucers

Pretstatu savienojums
Ieva ŠTĀLE, publicēts: 2003.gada 2.-8.aprīlis, avīzes "Neatkarīgā" pielikums "Māja"
SendijaPašpārliecinātais skatiens no pinkaino uzacu apakšas iedveš bijību - jūsos raugās rīzenšnaucers. Suns, kura raksturā apvienotas divas galējības - maiga labsirdība un nepieciešamības gadījumā spēja reaģēt visnotaļ agresīvi.

 

Citi šis nodaļas materiāli ir pieejami krievu valodā.